Mravenci

Hubení mravenců

Mravenci Faraoni

Biologie

V mírném klimatickém pásmu žije výhradně uvnitř budov. V hnízdě žije více královen. Žijí zhruba 1 rok. Dělnice jsou hnědožluté s tmavším koncem zadečku dlouhé cca 2,5 mm. Žijí cca 20 týdnů. Samci jsou o něco větší a mají křídla. Vývoj od vajíčka po dospělce trvá asi 6 týdnů . Jsou všežraví. Šíří se štěpením kolonií. Jednotlivé dělnice nebo samice nejsou schopny založit novou kolonii.

Způsob hubení

Mravence hubíme gelovými požerovými nástrahami.

Příprava před zásahem

V případě ošetření gelovými nástrahami není třeba žádná speciální příprava. Vbytě mohou zůstat děti i domácí mazlíčci. Je nutné vyhubit všechny kolonie, tzn. zpřístupnit veškeré prostory a ošetřit všechny bytové jednotky v objektu. Neošetřovat svépomocí spreji proti hmyzu!

Mravenci rodu Lasius

Biologie

Mravenci jsou sociální hmyz, žijící ve velkých koloniích, které jsou tvořeny královnou (plodnou samicí), dělnicemi (sterilními samicemi) a samci (hynou po svatebním letu – „rojení“). Proměna dokonalá: vajíčka kladou na jaře a v létě. Vývoj od vajíčka po dospělce trvá zhruba 2 měsíce. Dělnice žijí 2-3 roky. Královny mohou žít 15 -20 let.

Způsob hubení

Mravence hubíme gelovými požerovými nástrahami, s kterými máme nejlepší zkušenost, nebo bariérovým postřikem, popřípadě kombinací obojího.

Příprava před zásahem

V případě ošetření gelovými nástrahami není třeba žádná speciální příprava. Vbytě mohou zůstat děti i domácí mazlíčci. V případě postřiku je nutné schovat a zakrýt volně položené potraviny, zakrýt akvária, odvést domácí mazlíčky a zhruba na hodinu (do zaschnutí přípravku) je nutné ošetřovaný prostor opustit.

obrázky: Wikipedie

Kontaktujte nás

Trápí Vás škůdci? Zavolejte nám, nebo vyplňte nezávazně následující formulář. Můžete se i jen zeptat.

Odesláním potvrzuji, že jsem se seznámil/-a a souhlasím s podmínkami Zpracování a uchovávání osobních údajů

Facebook